Jak pozbyć się sierści?

Kiedy posiadamy czworonoga, który gubi sierść, rozwiązanie problemu wiąże się z pewnym kompromisem. Pozbycie się dywanu, kanapy czy fotela, gdzie sierść się przyczepia i kumuluje, nie wchodzi w grę. Często również nie wyobrażamy sobie, aby, zabronić psu leżeć na dywanie lub przebywać w tym samym pomieszczeniu. Dlatego warto skupić się na sposobach, które pomogą nam w zaakceptowaniu wszechobecnej sierści i ułatwią utrzymanie porządku. Poniżej przedstawimy kilka metod, które są w pełni sprawdzone, a przy tym pomogą w dbaniu o czystość w pomieszczeniach.

Rolka do ubrań i nie tylko

Wszystkim doskonale znana rolka, która dzięki taśmie samoprzylepnej pozwala pozbyć nam się zazwyczaj z ciemnych ubrań kurzu, włosów i innych niepożądanych, ale widocznych opiłków. Jej użycie idealnie się również sprawdzi, aby pozbyć się sierści pupila. Zazwyczaj najwięcej zbiera nowy listek, który niestety bardzo szybko się zapełnia. Nie dyskwalifikuje to jednak tej metody, ponieważ rolki posiadają kilkadziesiąt listków i po zapełnieniu wystarczy odkleić stary i użyć nowego. Co ważne, klej nie przenosi się na powierzchnie czyszczone, dlatego nie musimy się martwić, że coś przyklei się do mebli. Jest to także niedrogie rozwiązanie, gdyż cena takiej rolki z wkładami wymiennymi zaczyna się już od 5 złotych.

Niezwykła miotła

Mowa tutaj o gumowej miotle, używanej głównie w salonach fryzjerskich. Zamiast gęstego włosia, które bardzo ciężko wyczyścić, posiada gumowe słupki, którym wystarczy tylko opłukanie pod bieżącą wodą, aby pozbyć się zabrudzeń. Idealnie sprawdzi się na dużych i płaskich powierzchniach oraz na dywanach. Nie wzbija kurzu czy sierści, co jest idealnym rozwiązaniem dla alergików lub dla domów, gdzie przebywają małe dzieci.

Specjalna szczotka do odkurzacza

Mamy na myśli turbo szczotkę do odkurzacza, która idealnie sprawdza się dla mebli tapicerowanych, pościeli czy dywanów. To właśnie w tych miejscach gromadzi się najwięcej włosków. Zbierze nawet najmocniej trzymającą się powierzchni sierść, a dzięki swojej efektywności pozwoli zaoszczędzić na czasie. Jedynym minusem może okazać się hałas, który powstaje wskutek pracującej wewnątrz niej głowicy. Dźwięk ten potrafi być głośniejszy od odkurzacza.

Jest to najzwyklejsza końcówka nakładana na rurę od odkurzacza, posiadająca wałek ze szczotkami i małą turbinę, którą napędza siła ssąca odkurzacza. Przez połączenie paskiem klinowym, turbina uruchamia wałek ze szczotkami. Obroty są na tyle duże, że sierść wciągana jest bez żadnego kłopotu. Można je kupić oddzielnie oraz znaleźć już w zestawie wśród akcesoriów do odkurzacza. W ofercie są większe, głównie do dywanów oraz mniejsze, którymi łatwiej będzie wyczyścić pościel, meble lub dotrzeć w trudne miejsca. Mimo wytrzymałości wymaga ona czyszczenia. Ceny takich szczotek wahają się od 40 złotych do nawet 400 złotych.

phonecall