Jak wybrać dobry odkurzacz przemysłowy?

Dobry odkurzacz przemysłowy z powodzeniem poradzi dziś sobie nawet z największymi i najbardziej niebezpiecznymi zabrudzeniami. Warto skorzystać z szerokich funkcjonalności tego urządzenia – bo teraz dużo sprawniej będzie można posprzątać po wielkim remoncie i pracach budowlanych. A odkurzacz najlepiej wypożyczyć w dobrej wypożyczalni.

Dobry odkurzacz przemysłowy to jedno z tych urządzeń, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiaj życia. Móc szybko i wygodnie posprzątać, nie angażując przy tym zbyt wiele siły – to bezcenne. Dlatego też warto wybierać sprawdzone i polecane odkurzacze. Czym się kierować podczas wyboru?

Spis treści:

  • Zasada działania odkurzacza przemysłowego
  • Ważny podział na klasy
  • Co jest ważne przy wyborze odkurzacza?

Współcześnie posiadanie odkurzacza przemysłowego na własność nie jest wcale koniecznością. Jeśli możemy skorzystać z usług profesjonalnie działającej wypożyczalni odkurzaczy, tym lepiej. Warto jednak wiedzieć, jak działa dobry odkurzacz przemysłowy i czym warto się kierować podczas jego wyboru.

Zasada działania odkurzacza przemysłowego

Dobry odkurzacz przemysłowy to urządzenie do zadań specjalnych – poradzi sobie bowiem z tymi zabrudzeniami, którym nie da rady tradycyjne urządzenie odkurzające. O popularności jego zastosowania wiedzą najlepiej ci, którzy odpowiadają za sprzątanie w zakładach pracy czy obiektach po pracach remontowo – budowlanych. Warto wiedzieć, że choć odkurzacze przemysłowe są urządzeniami o dużo większych gabarytach, niż te tradycyjne, to ogólna zasada ich działania w zasadzie się nie różni. Dobrze wiedzieć jednak, że istnieje kilka klas tych właśnie odkurzaczy – by świadomie wybrać najbardziej nam odpowiadającą.

Ważny podział na klasy

Mimo tego, że dobry odkurzacz przemysłowy poradzi sobie z większymi i innymi, niż tradycyjny, zabrudzeniami, to warto znać podział tych odkurzaczy na klasy. Przydział do jednej z trzech najważniejszych decyduje o tym, z jakiego rodzaju zabrudzeniami nasz odkurzacz poradzi sobie najlepiej. I tak odkurzacze przemysłowe w klasie L skutecznie pochłoną pył, jak i drobne kruszywo. Klasa M służyć będzie dodatkowo usuwaniu odpadów z gipsu i farb. Z kolei klasa H jest najbardziej wyspecjalizowaną – odkurzacze tej klasy świetnie poradzą sobie nawet z najbardziej niebezpiecznymi substancjami takimi jak ołów, kadm, azbest oraz pleśń. I takie zaawansowane rozwiązania znajdziemy także w bogatej ofercie odkurzaczy przemysłowych dostępnych teraz w dobrej, profesjonalnie funkcjonującej, wypożyczalni.

Co jest ważne przy wyborze odkurzacza?

Dodatkowo warto wspomnieć, że jednym z niezwykle ważnych, kluczowych wręcz czynników decydujących o skuteczności działania dobrego odkurzacza przemysłowego pozostaje jego moc. Im jest wyższa, tym bardziej rośnie skuteczność działania urządzenia odkurzającego. Przyjmuje się, że wystarczającą mocą będzie ta zawarta w przedziale 1200 – 1600 W. Do tego, wybierając odkurzacz przemysłowy, dobrze jest zwrócić uwagę na pojemność zbiornika przeznaczonego na odpady. Im jest większa, tym większy komfort odkurzania. A pojemność 40 litrów z pewnością zadowoli nawet tych najbardziej wymagających użytkowników.

phonecall