Jak wybrać firmę sprzątającą do swojego biura?

Według ostatnich badań poświęconych pracownikom biurowym okazało się, że większość z nich w miejscu pracy bardzo ceni sobie komfort, odpowiednią ilość miejsca oraz porządek. Warto jednak wspomnieć, że oprócz odpowiednich warunków dla pracowników, czyste i higieniczne biuro to również wizytówka naszego miejsca pracy, do którego zapraszamy często przedstawicieli innych firm, klientów czy kontrahentów. Jak więc zadbać o porządek w naszej biurowej przestrzeni? To proste! Wystarczy wybrać sprawdzoną firmę, która od lat zajmuje się doprowadzaniem wnętrz pracowniczych do czystości. Jak ją znaleźć? Zapraszamy do lektury.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając firmę sprzątającą, należy przede wszystkim trzymać się kilku podstawowych zasad i zaleceń. Pierwszym i najważniejszym punktem są godziny wykonywania pracy, ustalane najczęściej ze zleceniodawcą. Tutaj warto nadmienić, że większość tego typu firm świadczy swoje usługi „po godzinach”, czyli w momencie, w którym Twoi pracownicy są już dawno w domu, a biuro jest puste. Dzięki temu nikt nie wchodzi sobie w drogę, a firma sprzątająca może w spokoju zacząć doprowadzać powierzchnię do błysku. Jeżeli zdecydujesz się na podpisanie umowy z profesjonalną firmą, zaletą tego rozwiązania jest fakt, że pracują one również w weekendy i święta. Niemniej warto zastanowić się jakie terminy będą dla obu stron korzystne i osiągalne.

Największe problemy ze znalezieniem odpowiedniej firmy sprzątającej mają najczęściej osoby, które dopiero niedawno przeprowadziły się do nowego biura, lub zaczynają prowadzenie własnej firmy. W takim wypadku wybór ekipy sprzątającej może okazać się nie lada problemem. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele podobnie działających firm, których oferta nie różni się prawie niczym. W takim wypadku, jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości i rzetelnym podejściu do pracy, warto posłużyć się opiniami klientów. Oczywiście należy podchodzić do nich z pewnym dystansem, ale jeżeli dana firma ma jedną gwiazdkę na kilkadziesiąt opinii, oznacza to, że coś musi być nie tak.

Stawka i zakres usług

Ostatnimi dwoma elementami, na które warto zwrócić uwagę, są: stawka oraz zakres usług, jaki obejmuje. Tutaj należy postawić sobie indywidualnie pytanie. Czy zależy nam na dobrej jakości, czy niskiej cenie? Tak jak przy każdym zakupie towaru czy usługi, tak i tutaj, bardzo niska cena nie idzie zazwyczaj w parze z efektami, na jakie liczymy. Najlepiej postawić więc na taką ekipę sprzątającą, w której stosunek ceny do jakości jest optymalny. Sprawdzić można to w bardzo prosty sposób. Jeżeli widzisz, że dana firma oferuje taki sam zakres usług jak konkurencja, ale cena jest dwukrotnie niższa, oznacza to, że decydujesz się na niepewne rozwiązanie.

Jeżeli wybierzesz już odpowiednią cenowo firmę sprzątającą, ostatnim punktem jest sprawdzenie zakresu usług, który oferuje w danym przedziale finansowym. Warto również zapytać, jakimi urządzeniami dysponują pracownicy sprzątający, oraz czy inne elementy takie okna, również będą uporządkowane. Z taką wiedzą znajdziesz firmę, która sprawi, że Twoje biuro będzie lśniło czystością, a Twój budżet nie będzie mocno naruszony.

phonecall