Jak wyczyścić kanapę?

Jak wyczyścić kanapę? – to pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą przywrócić tapicerce meblowej dawny blask. Niestety, kanapa z czasem nie wygląda już tak dobrze, jak w dniu zakupu. Winne są różnorodne plamy z napojów czy jedzenia, zwierzęta domowe, dzieci. Zakup nowego mebla nierzadko wiąże się ze sporym kosztem. Czy trzeba jednak go wymieniać? Niekoniecznie! Wystarczy postawić na sprawdzony sposób czyszczenia. Sporym zainteresowaniem cieszą się odkurzacze piorące. Dzięki nim skutecznie pozbędziemy się uporczywych plam.

Spis treści:

  • Jak działa odkurzacz piorący?
  • Jak wyczyścić kanapę krok po kroku

Z wpisu dowiesz się, czym są odkurzacze piorące, które pozwalają na wyczyszczenie tapicerki meblowej oraz jak za ich pomocą skutecznie pozbyć się plam z kanapy.

Jak działa odkurzacz piorący?

Odkurzacze piorące przeważnie są wyposażone w dwa pojemniki. Pierwszy z nich jest przeznaczony do napełniania czystą wodą ze specjalnym detergentem, z kolei drugi ma pomieścić brudną ciecz, którą zbieramy z kanapy. Woda do prania tapicerki meblowej powinna być ciepła, ale jednocześnie niezbyt gorąca. 

Jaki detergent sprawdzi się do czyszczenia kanapy? Musimy stosować wyłącznie środki, które rekomenduje producent danego odkurzacza piorącego. Nie może być to klasyczny proszek do prania, gdyż może okazać się zbyt silny. Jeśli nie wiemy, jaki detergent wybrać, poradźmy się firmy wypożyczającej odkurzacze piorące.

Jak wyczyścić kanapę krok po kroku

Pierwszym krokiem jest naniesienie aktywnej piany na powierzchnie. Wytwarza się ona we wnętrzu odkurzacza. Pozostawiamy ją na kilkanaście minut, co ułatwi późniejsze usuwanie zabrudzeń. Kolejno przy użyciu specjalnej dyszy poddajemy kanapę działaniu wody pod wysokim ciśnieniem. Wnika ona w materiał, rozpuszcza zabrudzenia, które powracają do pojemnika w odkurzaczu.

Po praniu ciśnieniowym, materiał kanapy będzie lekko wilgotny. Jeśli jest inaczej, powtarzamy odsysanie. Koniecznie wybierajmy profesjonalny sprzęt. Nie musimy go kupować, jeśli potrzebne jest jednorazowe pranie. Wystarczy wypożyczyć odkurzacz piorący. Dzięki temu zyskamy lepsze efekty prania. Słabej jakości sprzęt jedynie lekko odświeży kanapę, ale jej nie wyczyści.

phonecall