Jak wyprać dywan?

Czyszczenie dywanów często bywa prawdziwym wyzwaniem. Uporczywe, trudne do usunięcia plamy sprawiają, że szybko tracimy zapał. Na szczęście wcale nie musi tak być. Istnieją skuteczne rozwiązania na to, aby dywan odzyskał dawny blask. Jak wyczyścić dywan bez moczenia? Podpowiadamy!

Spis treści:

  • Jak wyprać dywan akrylowy
  • Jak wyczyścić dywan bez chemii
  • Jak wyczyścić dywan bez moczenia

Jak wyprać dywan akrylowy

Dywan akrylowy jest wysoce odporny na plamy czy brud, dlatego przez długi czas będzie dobrze wyglądać, o ile zadbamy o jego regularne odkurzanie. Przez pierwszy okres użytkowania dywan akrylowy może pylić i jest to naturalne. Brud i kurz usuwamy wyłącznie ssawką bez stosowania szczotek. Moc ssania nie powinna być zbyt duża, aby nie spowodować uszkodzeń dywanu. Jeśli wystąpią jakiekolwiek zabrudzenia, należy jak najszybciej się ich pozbyć. Skuteczne będą dedykowane środki do czyszczenia dywanów czy wykładzin, które są bezpieczne dla włókien syntetycznych.

Jak wyczyścić dywan bez chemii

Jak wyczyścić dywan bez chemii? Najlepszym wyborem będą odkurzacze piorące. Tego rodzaju urządzenia świetnie usuwają brud i kurz, a jednocześnie są bezpieczne dla dywanów. Można zdecydować się na skorzystanie z usług specjalistów lub wypożyczyć odkurzacz piorący i dokładnie pozbyć się zabrudzeń z dywanów w domu czy mieszkaniu. Odkurzacze piorące sprawdzą się w przypadku różnych dywanów. Z ich pomocą można wyczyścić dywany z poliestru, poliamidu, naturalne wełniane i wiele więcej.

Jak wyczyścić dywan bez moczenia

By wyczyścić dywan bez moczenia, można zdecydować się na skorzystanie z domowych sposobów i wykorzystanie sody oczyszczonej. W przypadku problematycznych zabrudzeń może się ona jednak okazać nieskuteczna. W takim wypadku także dobrym wyborem będzie odkurzacz piorący. Jeśli na dywanie znajdują się plamy ze smaru, krwi, moczu, oleju, istnieje możliwość nałożenia specjalistycznych odplamiaczy. To szybki, a zarazem skuteczny sposób na usunięcie brudu oraz pozbycie się bakterii.

phonecall