Jaki odkurzacz do prania tapicerki?

Chyba nie istnieje osoba, która nie posiadałaby w swoich czterech kątach mebli tapicerowanych. Kanapy, sofy, krzesła czy fotele z czasem się brudzą. Podobnie jest w przypadku dywanów czy wykładzin dywanowych. Co zrobić, gdy ulegną zabrudzeniu? Jaki odkurzacz do prania tapicerki sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy!

Spis treści:

  • Domowe sposoby czyszczenia tapicerki
  • Profesjonalne odkurzacze piorące do tapicerki

Z wpisu dowiesz się, jak pozbyć się zabrudzeń domowymi sposobami oraz dlaczego warto wybrać odkurzacze piorące do prania tapicerki.

Domowe sposoby czyszczenia tapicerki

Domowe sposoby czyszczenia tapicerki mogą okazać się skuteczne, o ile zadziałamy szybko i plama jest stosunkowo łatwa do usunięcia. Do wyboru mamy kilka sposobów prania tapicerek. Najlepiej jest wykorzystać domowe suche wiórki. Wykorzystują one właściwości mydła, które zawiera surfaktanty – związki powierzchniowo czynne, które absorbują brud. Konieczne jest zmieszanie płatków mydlanych z mąką ziemniaczaną. Bazę rozrzucamy po dywanie, a następnie odkurzamy

Innym sposobem jest soda oczyszczona. Mieszamy ją z płynem do mycia naczyń i nakładamy na plamę. Sprawdzić się może również proszek do prania. Nanosimy niewielką ilość na plamę, a nadmiar zbieramy.

Profesjonalne odkurzacze piorące do tapicerki

Oczywiście domowe sposoby prania tapicerki nie zawsze są skuteczne. Na ratunek przychodzą odkurzacze piorące. Jeśli tapicerka jest zabrudzona silniej, plamy nie występują pojedynczo, najlepiej jest skorzystać z odkurzacza piorącego. Zakup profesjonalnego sprzętu to niestety duży wydatek. To dlatego najlepiej jest zdecydować się na wypożyczenie odkurzacza piorącego.

Tego typu odkurzacz piorący rozprawi się skutecznie z każdą plamą. Do wyboru jest kilka rodzajów odkurzaczy, dlatego z pewnością dobierzesz ten odpowiedni. W ofercie można znaleźć m.in. odkurzacze piorące wodne, odkurzacze piorące parowe, a także odkurzacze piorące pianowe. Ważne jest jednak to, że profesjonalny odkurzacz do prania tapicerki pozwoli nam na usunięcie uporczywych plam i sprawi, że kanapa zyska dawny blask. Jeśli nie wiesz, które urządzenie sprawdzi się najlepiej, skorzystaj z porady wypożyczalni odkurzaczy piorących. Z pewnością dobiorą odpowiedni sprzęt!

phonecall